Nadační fond Julinka

NAŠE POMOC

Pelhřimov – Předčasné dárky k Ježíšku dostaly v pátek 20. listopadu 2015 děti z mateřských a základních škol v Pelhřimově. Sponzorský dar v hodnotě téměř 60 tisíc korun totiž darovala městu Pelhřimov ředitelka Nadačního fondu Julinka Michaela Tulachová. Finance pochází ze sportovní akce Běh pro úsměv, jejíž druhý ročník se konal letos v květnu na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

Slavnostní předání darů se uskutečnilo v tělocvičně Základní školy Na Pražské a zúčastnili se ho zástupci města Pelhřimov v čele s místostarostou Josefem Kochem, ředitelka nadačního fondu Michaela Tulachová s manželem Lukášem a dcerou Julinkou. Nechyběli ani představitelé základních a mateřských škol. „Předání dárku dětem bylo pro mě více emocionální, než jsem čekala. Již vstup do tělocvičny byl plný radosti, když jsem konečně na vlastní oči uviděla seřazené míče, odrážedla i koloběžky. Samozřejmě jsem věděla, že je budeme předávat, ale dokud to vše člověk nevidí pohromadě, ale pouze na papíře, nedokáže si to představit. A už vůbec ne, co s ním udělá, když dětem něco daruje“ sdělila Michaela Tulachová.
Po zahájení a úvodních proslovech se přítomné děti na dvanácti odrážedlech a osmi koloběžkách projely. Jejich rozzářené oči mluvily za vše. „Při samotném předávání jsem z ředitelů škol cítila ohromnou vděčnost a radost z míčů, které pro jejich školu obdrželi. Ale to nejkrásnější byl běh dětí z mateřských školek pro své koloběžky a odrážedla. Nebudu lhát, že mi slza neukápla, když jsem viděla, jak dětičky na nich v tělocvičně jezdí a září štěstím. V duchu jsem si řekla: „Tak jsi to dokázala!“ Přesně pro ty jejich úsměvy a radost má smysl vše, co děláme. A je škoda, že tyto dětské úsměvy neviděli všichni partneři Běhu pro úsměv včetně samotných běžců, kteří se o to zasloužili nejvíc. Když potom vidíte výsledek své práce a snažení, víte, že vše co jste dělala, má smysl. Věřím, že děti díky dárkům, pohyb bude více bavit a společně budeme obezitě předcházet.“ dodala Michaela Tulachová.
Josef Koch k tomu dodal: „Velmi se vážíme daru, který jsme získali, protože v dnešní době není samozřejmostí, aby někdo městu něco věnoval. Navíc tento dar poslouží dětem a už nyní je vidět, jak jsou spokojené,“ uzavřel místostarosta Pelhřimova.


Co je Běh pro úsměv
Vznikl jako charitativní projekt, kterým bychom rádi podpořili Nadační fond Julinka. Tento fond, bojující proti dětské obezitě, je svým zaměřením v České republice ojedinělý. Běh pro úsměv není jen sportovní aktivitou podporující dobrou věc, ale i místem, jak strávit příjemný den s rodinou a přáteli. Boj proti dětské obezitě není lhostejný Ivě Pazderkové a Ondřeji Havlíkovi (En.dru), kteří vás programem dne provedou a jistě pobaví svým neotřelým humorem. Třetí ročník této akce se uskuteční 21. 5. 2016 na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Zdroj: www.behprousmev.cz

 

Aqaumaty na pitnou vodu v pelhřimovských školách a školkách
(http://www.regionvysocina.cz/zpravodajstvi/aqaumaty-na-pitnou-vodu-v-pelhrimovskych-skolach-a-skolkach-130824/)